05 grudnia 2022

Nasza historia. Bo ważne z kim!

Autor: Joanna Malinowska-Parzydło

Wartość doświadczenia

W sercu i pod skórą mamy zapisane swoje życie, czasem niełatwe, niekiedy ekstremalnie wymagające, ale wierzymy, że wartościowe. Stoi za nami bogactwo kilkudziesięciu lat doświadczenia zawodowego połączone z nieustannym apetytem na rozwój. Czego miałyśmy się nauczyć jako zarządzające w cudzych firmach, właścicielki biznesów i ekspertki w swoich branżach, tego się nauczyłyśmy. Poznałyśmy zarówno jasne, jak i ciemne strony różnych organizacji. Zahartowałyśmy się w korporacyjnych bojach, a równocześnie sprawdziłyśmy, do czego nam blisko i co jest dla nas ważne. Odkryłyśmy, że wyznajemy podobne wartości, cenimy wolność i nosimy w sobie niepohamowaną potrzebę, by to, co robimy, miało sens.

Początek

Na początku 2021 roku, w czasie zarazy i w apogeum niepewności dotyczącej sytuacji współczesnego świata (VUCA ­– od ang. volatility, uncertainty, complexity, ambiguity, czyli zmienność, niepewność, złożoność, niejednoznaczność) uznałyśmy, że czas na zmiany. Podjęłyśmy nowe wyzwanie. Postanowiłyśmy wykorzystać naszą wiedzę, doświadczenia i reputację do stworzenia rozwiązania ułatwiającego rozwój zawodowy kobietom: zarówno obecnym, jak i przyszłym profesjonalistkom. Nie interesowało nas jednak budowanie kolejnego kobiecego getta czy klubu rywalizującego z innymi o to, który jest bardziej kobiecy, fajny czy innowacyjny. To, co nas łączy, to śmiała wyobraźnia, wyznawane wartości, poczucie wpływu i marzenia — wiemy, że granice i bariery są głównie w naszych głowach. Dlatego postanowiłyśmy skrzyknąć kobiece plemię i zmieniać paradygmaty obowiązujące na rynku pracy – i tym lokalnym, i tym globalnym.

Zawsze jest dobry czas

Jako dojrzałe mentorki, rozumiejące, że rozwój to przemyślana droga w dobrze określonym kierunku, postanowiłyśmy stworzyć sobie kolejną, dopasowaną do siebie ścieżkę. Joanna lubi mówić, że start-up zafundowała sobie na pięćdziesiąte piąte urodziny.

Dlaczego kobiety?

Dlaczego skierowałyśmy nasz projekt do kobiet, choć ma on potencjał bez względu na płeć? Bo wierzymy w siłę kobiecej solidarności, lojalności, zaangażowania i motywacji tam, gdzie rzecz dotyczy długoterminowego rozwoju i budowania społeczności – współpracującej, a nie rywalizującej.

Trochę o nas osobiście:

Jesteśmy matkami całkiem sporej gromady dzieci i zwierzaków, liderkami, które pełniły strategiczne i zarządcze funkcje w biznesie, i dziewczynami, które nieustannie cieszy poznawanie innych i współdziałanie na rzecz ważnych dla nas wartości.

Joanna Malinowska-Parzydło zajmowała się strategiami komunikacji oraz People&Culture, między innymi w dzienniku „Rzeczpospolita” i Grupie TVN. Potem została blogerką, autorką bestsellera Jesteś marką poruszającego temat silnej marki osobistej, założycielką Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu, żeby w końcu zbudować swojego Younicorna i ze świadomymi liderami w korporacjach pracować nad stylem komunikacji opartym na zaufaniu oraz nad kulturą, w której wartości nadają sens pracy.

Magda Taczanowska przez lata pracowała w korporacjach IT – brytyjskich, japońskich, austriackich, a także w korpo wszystkich korpo, w Microsofcie. Od dwóch dekad jest członkiem zarządów odpowiedzialnym za sprzedaż, budowanie strategii rynkowej, dowożenie projektów informatycznych i utrzymanie zespołów w dobrostanie niezbędnym do osiągnięcia najbardziej wymagających celów.

Magdalena Jończak to strateg z dwudziestopięcioletnim doświadczeniem. W swojej pracy łączy biznes z technologią, big data i psychologią. Ostatnio jest związana z Liberty Global i jej spółkami zależnymi, buduje wartość firm przez ich strategiczne skalowanie, fuzje i przejęcia oraz transformację cyfrową. Zasiada w radzie nadzorczej jednego z prywatnych funduszy VC. Jest również pomysłodawczynią i kreatorką nagrodzonego systemu opartego na algorytmach sztucznej inteligencji. Wcześniej jako członek zarządu i partner w Deloitte prowadziła dział doradztwa strategicznego.

Ciąg dalszy nastąpi 🙂.

Zapraszamy – dołącz do nas i stwórz wspólnie z nami ciąg dalszy tej dobrej historii.

Napisz, proszę, w komentarzu, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu zawodowym.

Zostaw komentarz

1 komentarz

  1. Gabriela Kucharska

    W życiu zawodowym jest ważne by chociaż pojawią się trudności i porażki nic się podnieść i próbować dalej.Z każdym rokiem zdaję sobie sprawę,iż mam prawo podążać wyznaczonym kierunku zgodnie ze sobą.Chcialabym móc poczuć, że wyznaczane nowe zadania,marzenia i cele są oparte na zgodzie ze sobą i swoim wartości.
    Ważne dla mnie jest moc energii i dzielenia się nią lecz także swoją wiedzą, umiejętnościami. Dobrze jest się czuć ,że nie jesteś sama w tym świecie,że możesz dzielić się z innymi.A co najważniejsze być częścią Nowej wspólnoty,gdzie są te same cele i wartości.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *